OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Historie

Historie Kylarovy usedlosti sahá až do 17.století, kdy českou zemi sužovala třicetiletá válka. Právě v tento čas přišel s vojsky na zdejší místo Tobias Killar a začal hospodařit.

Dnešní podoba statku i přes nutné rekonstrukce je zachována v původní podobě z roku 1890.

V zázemí statku je možné shlédnout hospodářská zvířata včetně koní, jejichž chovem se majitel zabývá.

Pohled statek

Okolí

Okolní ráz krajiny je obrazem nedalekých Orlických hor, Krkonoš, či Jestřebích hor a komplexem Adršpašských a Teplických skal. Podél pensionu vede cyklotrasa, která spojuje mnoho těchto zajímavých míst zdejšího kraje a je hodně využívaná i in-line bruslaři.

K příjemným procházkám přírodou a sběru hub lákají lesy s pěšími stezkami vedenými krásnou krajinou a možností navštívit při těchto procházkách rekonstruovaná opevnění vybudovaná těsně před 2.světovou válkou na obranu proti německým vojskům.

V letních dnech je možné se koupat v nedaleké údolní nádrži Rozkoš /8 km/, která je vhodná pro rybaření, surfování a další vodní sporty. Pro milovníky tenisu je 10min. chůze od pensionu 5 kvalitních tenisových kurtů. Které jsou k dispozici pro veřejnost. (nutná objednávka předem)

V zimě za příznivých sněhových podmínek jsou v dosahu /1 km/ 2 lyžařské vleky a tratě pro běžkaře.

Nedaleko za hranicemi je možné navštívit polská lázeńská místa, využít jejich nabídek a poznat mnoho zajímavostí, popř. navštívit jednu z největších tržnic v blízkosti hranice.